Atklāta jaunā Berģu pamatskola
(2020. gada 11. marts)


Foto galerija: Berģu skolas atklāšana

Top Berģu skola (2018. gada decembris)

   

Foto galerija: Top Berģu skola (2018. gada novembris)

Foto galerija: Top Berģu skola (2018. gada oktobris)

Nosvinēti spāru svētki Berģu mūzikas un mākslas pamatskolai


28. septembrī Berģu mūzikas un mākslas pamatskola nosvinēja spāru svētkus, kuros piedalījās celtnieki, skolas padomes un administrācijas pārstāvji un Garkalnes novada domes un “Ostas celtnieks” vadība.

Būvuzņēmums “Ostas celtnieks” realizē Mūzikas un mākslas pamatskolas piebūves celtniecību, ar jaunbūves palīdzību paplašinot esošās skolas telpas un līdz ar to nākotnē uzlabojot mācību procesa norisi. Būvniecības darbi tika uzsākti 2017. gada augustā, un tos plānots pabeigt līdz 2019. gada sākumam, palielinot skolas kopējo telpu platību no nepilniem 2000 m² līdz vairāk nekā 7000 m². Projekta laikā tiks uzbūvētas sākumskolas klašu telpas, daļa no skolas administratīvajām telpām, sporta zāle, kā arī skolas ēdnīca. Tad mūzikas un mākslas pamatskolā izglītību varēs iegūt līdz pat 500 audzēkņu.

“Šodien ir liela diena mūsu novada iedzīvotājiem, jo mūsu lielākais projekts – jauna skola, ir ieguvis reālas aprises. Paldies visiem, kas piedalījās mūsu sapņa realizācijā – vecākiem, skolēniem, tehniskajiem darbiniekiem, ikvienam, kas palīdzēja, un šodien īpašs paldies jaunās skolas arhitektiem, celtniekiem un būvuzraugiem. Paveikts jau ir daudz, bet daudz vēl ir arī darāmā, un kopā mēs to paveiksim, lai Latvijas jaunās simtgades pirmo mācību gadu mūsu bērni uzsāktu jaunā skolā,” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš, Garkalnes novada domes priekšsēdētājs.

Līdz 2019. gada sākumam papildu iekštelpu būvniecības darbiem tiek īstenoti arī skolas pagalma labiekārtošanas darbi. Šobrīd tiek izvietoti karogu masti, soliņi, velosipēdu novietnes, labiekārtota un rekonstruēta esošās skolas priekšējā zona, izveidotas 48 automašīnu stāvvietas un piebraucamie ceļi, uzbūvēti ar žogu norobežoti bērnu spēļu laukumi pirmsskolas vecuma bērniem, kā arī nojume un citi bērnu rotaļām paredzēti labiekārtojuma elementi. Tāpat skolas teritorijā pie dīķa tiek veidotas arī divas terases atpūtai un brīvā laika pavadīšanai.

“Pateicoties profesionālam komandas darbam un ļoti veiksmīgai sadarbībai ar Garkalnes novada domi un Berģu mūzikas un mākslas pamatskolas vadību, drīzumā jau varēsim nodot skolēnu rīcībā jaunu ēku, kas ne tikai būs moderna, bet arī ievērojami plašāka. Šis projekts mums ir īpaši nozīmīgs, jo tādējādi varam veicināt jaunās paaudzes izglītības procesu, padarot skolēnu ikdienu patīkamāku,” dalījās “Ostas celtnieks” valdes priekšsēdētājs Konstantins Bursakovskis.

Foto galerija: Top Berģu skola (2018. gada augusts)

Foto galerija: Top Berģu skola (2018. gada aprīlis)

Foto galerija: Top Berģu skola (2018. gada marts)

Noslēdzies nozīmīgs darbu etaps līdzfinansējuma piesaistē jaunās Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas ēkas būvniecībai

   

2018. gada janvāra pašās beigās esam saņēmuši Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pozitīvu lēmumu, ka Garkalnes novada domes projekta iesniegums līdzfinansējuma saņemšanai jaunās skolas ēkas būvniecībai Upesciemā, ir apstiprināts. Tas bija apjomīgs “papīru” darbs, kas ilga vairāk kā 8 mēnešus. Kā zinām, tad jaunās skolas būvniecības projekts Upesciemā, ir lielākais un finansiāli apjomīgākais projekts (kopējās izmaksas 10 miljoni EUR), kāds kādreiz ir bijis Garkalnes novadā. Ņemot vērā ievērojamās finansiālās saistības, kas jāuzņemas pašvaldībai, lai realizētu šo projekta, mūsu uzdevums bija cīnīties par katru centu, ko varam iegūt kā līdzfinansējumu no ES fondiem un Valsts budžeta.

Mūsu darbs ir rezultējies līgumā, kas 30 dienu laikā tiks noslēgts ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un, kas paredz, ka jaunās ēkas būvniecībai, mācību telpu mēbeļu un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju aprīkojuma iegādei mēs saņemsim 1,055 miljoni EUR ERAF līdzfinansējuma un 606 tūkstoši EUR Valsts budžeta līdzfinansējuma. Projekta realizācijas beigu termiņš ir 2019. gada augusts (būvdarbu beigu termiņš 2019. gada janvāris).

Projekta vadības grupas vārdā, pateicos visiem, kas līdzdarbojās projekta iesnieguma sagatavošanā un sarunu procedūrās ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Izglītības un zinātnes ministriju.

Gundars Krievs,
Projektu un attīstības daļas vadītājs