Garkalne GARKALNE.LV

Garkalnes, Ropažu un Inčukalna novada pašvaldību vadītāji apspriež jaunā novada nosaukumu

Piektdiena, 2020. gada 8. maijs
    

Ņemot vērā LR Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijas 29.04.2020. vēstulē pausto lūgumu pašvaldībām sniegt viedokli par ATR komisijas sēdē atbalstīto priekšlikumu jaunveidojamā novada nosaukuma “Ulbrokas novads” aizstāšanu ar “Ropažu novads” un lai klātienē izdiskutētu jautājumu par pašvaldību sadarbību administratīvi teritoriālās norises gaitā un pārrunātu jaunveidojamā novada nosaukuma “Ulbrokas novads” aizstāšanu ar “Ropažu novads”, Ropažu novada pašvaldība 7. maijā aicināja uz tikšanos Stopiņu, Garkalnes un Inčukalna novada domes priekšsēdētājus un vietniekus.

Uz tikšanos Ropažos ieradās Garkalnes, Inčukalna un Ropažu novadu vadītāji. Klātesošie apstiprināja, ka vieglāk un konstruktīvāk sarunas veidotos, ja piedalītos visu novadu vadītāji, jo šis ir tikai sadarbības ceļa sākums, taču diemžēl šajā reizē klāt nebija Stopiņu novada domes vadība, argumentējot neierašanos ar aizņemtību un daudziem ārkārtas situācijā jau saplānotiem darbiem. Neskatoties uz to, tikšanās noritēja konstruktīvi, apmainoties viedokļiem, uzklausot un izprotot visu iesaistīto pašvaldību vadītāju viedokļus.

Pārrunājot jautājumu par novada nosaukuma maiņu, Ropažu novada domes vadība informēja, ka uztur spēkā prasību par Ropažu novada nosaukuma saglabāšanu.

Atsaucoties uz ATR komisijas lūgumu sniegt pašvaldības viedokli par nosaukumu gan Garkalnes, gan Inčukalna novada domes vadība ir aicinājusi savus deputātus individuāli paust viedokli par novada nosaukumu.

Garkalnes novada domes vadība informēja, ka viennozīmīgs vairākums Garkalnes novada domes deputātu paudis atbalstu Ropažu novada nosaukumam, savukārt Inčukalna novada domes priekšsēdētājs vēl nevarēja sniegt informāciju par deputātu paustajiem viedokļiem, jo tie tiks iesniegti un apkopoti 8. maijā.

Domes priekšsēdētājs Aivars Nalivaiko uzsvēra, ka Inčukalna novads ir kategoriski pret līdzšinējās administratīvi teritoriālās reformas norises gaitu, kurā netiek uzklausīti ne pašvaldības, ne iedzīvotāji, kā arī netiek izvērtēti novadu apvienošanas sociālekonomiskie aspekti. Inčukalna novads iestājas par novada nedalāmību.

Arī Garkalnes novadu ATR gaitā gatavojas sadalīt, par ko bažīga ir arī Garkalnes novada domes vadība.

Ņemot vērā tikšanās laikā pārrunāto, Ropažu novada pašvaldība nolēmusi arī savā vārdā aicināt ATR, veidojot jauno Ropažu novadu, ņemt vērā pašvaldību un tās iedzīvotāju intereses un saglabāt Garkalnes un Inčukalna novadu nedalāmību.

2020. gada 8. maijā Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” dalībnieki, tērpti viduslaiku 14. gadsimta autentiskajos tērpos LR Saeimas ATR komisijai iesniedza Ropažu novada pašvaldības viedokli par jaunveidojamā nosaukuma saglabāšanu.

© ropazi.lv

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

RUDENS DARBI

Lapkritis Garkalnes novadā
Lielgabarīta atkritumu talka

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Māris

Māris

Tulkošanas Pakalpojumi Novadniekiem

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet