Garkalne GARKALNE.LV

Par atkritumu apsaimniekošanu

Pirmdiena, 2019. gada 4. februāris
    

Ir kāda likumsakarība – jo bagātāka ir sabiedrība, jo vairāk atkritumu tā rada, bet vienlaicīgi mazāk atkritumu nonāk vidē vai tiek noglabāti poligonos, tiek vairāk domāts par otrreizēju materiālu izmantošanu. Eiropas Savienības dalībvalstīm ir izvirzīta prasība līdz 2025. gadam pārstrādāt 55% no mājsaimniecību atkritumiem, vēl stingrākas prasības ir attiecībā uz iepakojumu.

Viens no mehānismiem, kā to panākt, ir padarīt nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ļoti dārgu – ar katru gadu tiek paaugstināts dabas resursu nodoklis, ir paaugstināta atkritumu noglabāšanas maksa, izbūvējot pāršķirošanas līniju poligona teritorijā. Otrs veids ir stingrāks likumdošanas regulējums – obligāta atkritumu šķirošanas sistēmas ieviešana pašvaldībās, finanšu nodrošinājums atkritumu apsaimniekotājiem, atteikšanās no bezmaksas maisiņiem u.c. Bet mērķi sasniegt būs ļoti grūti, ja nenotiks izmaiņas mūsu ikdienas paradumos.

Apzināti pievēršot uzmanību, ko mēs pērkam, kā lietojam un, pats svarīgākais, kā izmetam, mēs varētu ne tikai samazināt atkritumu apjomu, bet arī savas ikdienas izmaksas. Nemetiet ārā drēbes vai apavus, kas Jums ir kļuvuši lieki, ja tie vēl ir izmantojami. Garkalnes novadā ir izvietoti trīs labdarības konteineri – Garkalnē, pie Dienas centra, Upesciemā, pie autobusa pieturas un Bukultos, pie autobusa galapunkta. Ja Jums ir lieka kāda mēbele vai strādājoša sadzīves tehnika, dodiet ziņu Garkalnes novada Sociālajam dienestam (67800931, 25446777, socdien@garkalne.lv). Tā ir iespēja dalīties ar kādu, kam ir mazāk, palīdzēt un vairot labo.

Pati grūtākā lieta – mainīt savus ikdienas paradumus, vērtēt to, ko pērkam no radīto atkritumu apjoma viedokļa. Izklausās dīvaini, ka to saka uzņēmums, kura bizness ir atkritumu izvešana, bet tieši ar to atšķiras privāti apsaimniekotāji no tiem, kas pieder pašvaldībai – mums rūp, un mēs strādājam jūsu interesēs. No šī gada pavasara katram novada iedzīvotājam būs iespēja kļūt “zaļākam”.

Garkalnes novada dome ir pieņēmusi lēmumu par šķirošanas konteinera nomas maksas noteikšanu – 1 EUR + PVN/mēnesī. Par šo naudiņu Jums tiks piegādāts 0,24 m3 konteiners, kurā uzkrāt papīra, plastmasas un metāla iepakojumu, kas tiks izvests bez maksas. Šobrīd tiek skatīti atkritumu apsaimniekošanas atļaujas grozījumi, lai uzsāktu pakalpojuma nodrošināšanu jau pavasarī. Atgādinām, ka jau šobrīd novadā ir četri publiskie papīra, kartona un plastmasas iepakojuma savākšanas punkti, kas tiek izvesti divas reizes nedēļā – pirmdienā un piektdienā.

Joprojām liela ir iedzīvotāju aktivitāte, bet liels ir arī neatbilstošu atkritumu apjoms publiskajos šķiroto atkritumu savākšanas punktos. Novadā ir izvietoti 27 stikla iepakojuma savākšanas konteineri, kuru apkalpošanu nodrošina SIA Eco Baltia Vide. Joprojām Jums ir iespēja bez maksas pieteikt nolietotas sadzīves tehnikas izvešanu A/S BAO, piesakot, zvanot pa tālruni 67612259 vai elektroniski bao@bao.lv. Pašvaldība strādā pie tā, lai līdz rudens sezonai tiktu izveidots arī lapu laukums.

Atkritumu apsaimniekošana novadā attīstās galvenokārt pateicoties Jūsu interesei par to! Ja rodas kādi jautājumi, esat laipni aicināti zvanīt 67998645, mob. 26616679 vai rakstīt info@garkalnesks.lv

Cerot uz Jūsu atsaucību,
PSIA “Garkalnes Komunālserviss”

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

VAKANCES

Sekretāre
Apkopējs
Dežurants
Sētnieks

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Telpu remonts

SIA J&R grupa

SIA Brīvā Austras skola

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša

Visas afišas

Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet