Garkalne GARKALNE.LV

Dzīve uz ūdens... romantiski?

Pirmdiena, 2011. gada 19. decembris
    

Latvijā, katrā ziņā, neparasti, ``Būvniecības likuma`` 1.pantā noteikts, ka būve ir būvniecības procesā radies ar zemi saistīts veidojums, kam … .Tā tas Latvijā. Daudzās citās valstīs viss citādāk. Piemēram, Kopenhāgenas kanālos pietauvoti peldlīdzekļi nepārprotami ir patstāvīga mājvieta saviem īpašniekiem.

Zviedrijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Vācijā un Beļģijā pie ūdenstilpņu krastiem stāv ne tikai kuģīši un jahtas, bet arī peldošās mājas. Stokholmā un Prāgā ir viesnīcas uz ūdens. Šodien mājokļiem nepieciešama samērā dārga infrastruktūra – ūdensvads, elektrība, kanalizācija, arī citas komunikācijas. Tāpēc peldošās mājas bieži izvieto ostās.

Arī mūsu valstī ir gan tie, kas varētu peldošās mājas uzbūvēt, gan tie, kas gribētu tās iegādāties. Protams, Eiropas valstīs šajā jomā ir atšķirīgi likumi. Piemēram, Somijā māja uz ūdens ir nekustāmā īpašuma objekts ar savu kadastra numuru. Holandes, Francijas un Vācijas likumos māja uz ūdens ir bezmotora peldlīdzeklis ar sertifikātu, būvniecība jāsaskaņo ar Jūras Administrāciju.

Tikmēr, Latvijā šajā jomā likumu nav – īsāk – objekts nedefinējams. Tā nav būve, nav arī peldlīdzeklis. Varbūt labāka apzīmējuma trūkuma dēļ jāapmierinās ar ``peldošs objekts``. Liekas, ka Rīgas dome ir pirmā, kas šos ``sastāvējušos ūdeņus`` mēģinās sakustināt. Savulaik arī Māris Gailis Rīgas domē iesniedza priekšlikumu par vēlēšanos Daugavā izbūvēt peldošu jahtu piestātni un vasaras kafejnīcu uz pāļiem.

Savulaik, 2005.gadā, Rīgas Vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome lēma, ka stiklotas divstāvu kafejnīcas projekts pie 11.novembra krastmalas, lai gan konceptuāli atbalstāms, tomēr nav akceptējams.

Iespējams, jau tuvākajos gados Daugavas krastos Rīgā, līdzīgi kā Stokholmā, Helsinkos vai Amsterdamā parādīsies peldošas būves, pat nelielas dzīvojamās ēkas.

Guntis Druvietis

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

Sestdiena, 26. oktobris
Koncerts "Ceļā uz Tolosu"

Svētdiena, 27. oktobris
Izrāde „Meistars un Aleksandra”

Sestdiena, 2. novembris
Koncerts "Man šodien 18 gadu, Pie manis nāks daudz draugu, radu..."

Piektdiena, 8. novembris
Trīs Latvijas tenoru koncerts

Svētdiena, 10. novembris
Izrāde "Tētis"

Svētdiena, 17. novembris
Svētku koncerts "Vilksim košu zelta jostu Apkārt savu tēvu zem'"

Sestdiena, 23. novembris
Koncertprogramma "Viņa un Viņš"

VAKANCES

PII "Čiekuriņš" aicina darbā
PII "Skudriņas" aicina darbā

DISKUSIJA PAR REFORMU

Diskusija par ATR

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Aicinām mūsu komandā

Aicinām mūsu komandā

Izīrē dzīvokli

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet