Garkalne GARKALNE.LV

SAIME: Mums šodien 18 gadu…

Ceturtdiena, 2019. gada 14. novembris
    

“Mums šodien 18 gadu….” Ar šādu devīzi 2. novembrī Garkalnes novada Berģu kultūras namā savu kopādejošanas pilngadību svinēja VPDK “SAIME”. 2001. gada 19. oktobrī dibinātais kolektīvs “Brīvdabas muzeja dejotāju saime” pa šiem gadiem piedzīvojis daudz. Savas pirmās vadītājas Brigitas Čikstes vadībā plūcis laurus dažādās skatēs un konkursos, piedalījies festivālos tālās zemēs. Tad neliels ceļa gabals kopā ar Viesturu Virzu, kurš turpināja iesāktās tradīcijas. Un nu jau trešo sezonu par savu vadītāju saucam Baibu Kravčenoku. Viņas vadībā izdejoti pēdējie Deju svētki, iestudētas jaunas, skaistas dejas. Visus gadus uzticama koncertmeistare bijusi Rūta Bugavičūte.

Savu jubilejas koncertu SAIME svin kopā ar draugiem, vidējās paaudzes deju kolektīviem “DAUGAVA”, “ZEPERI”, “AUGŠUP”, “LĒDURGA” un “SAIME” (Daugavpils). Dāvanu vietā skaistas dejas, kopīgas atmiņas.

Pirms koncerta esmu aicinājusi uz sarunu kolektīva vadītāju Baibu Kravčenoku, koncertmeistari Rūtu Bugavičūti, ilggadīgo draugu kolektīvu vadītājus Vitāliju Šidlovski (“SAIME”, Daugavpils), Lieni Frīdbergu (“ZEPERI”, Līgatne), kā arī Ivetu Andersoni (“DAUGAVAS” dejotāju) un pašus gaviļniekus.

Baiba! Tu pie mums atnāci pēc ilgākas pauzes savā deju kolektīvu vadītājas pieredzē. Mēs esam patiesi priecīgi dejot Tavā profesionālajā, emocionālajā un tīri cilvēciskajā vadībā. Ar kādu domu Tu šo koncertu gaidi?

Jā. Nekad nesaki nekad….Esam kopā jau divus gadus, sākusies trešā sezona pēc 14 gadu pauzes. Atkal visas patīkamās rūpes un raizes, pirmskoncerta uztraukumi, gandarījums par paveikto – viss, kas saistās ar kolektīva vadīšanu. Esmu patiesi gandarīta, ka piekritu piedāvājumam vadīt “SAIMI”, daļēji dalot šo pienākumu ar Uldi Muižnieku. Ir patīkami strādāt, jo kolektīva dejotāji ir ļoti pašpietiekami, patstāvīgi. Lielu daļu vadītāja rūpju viņi uzņemas paši. Pat par tērpiem un transporta sagādāšanu koncertbraucieniem. Tādējādi varu vairāk laika veltīt tieši mākslinieciskajai vadībai. Šajā jubilejas koncertā gaidu dejotprieku, to īpašo dzirksti, kas liecina par to, ka dejotājiem patīk deja, patīk izdejot dejas stāstu un atklāt tās īpašās, tikai šai dejai raksturīgās attiecības starp dejotājiem. Lai izdodas!

Rūta! Tu esi mūsu uzticamā koncertmeistare visus gadus. Lai arī kādas vētras gājušas pāri “SAIMES” dejotājiem, Tu vienmēr esi bijusi ar mums – pie klavierēm. Ar kādām izjūtām Tu šodien svini šo jubileju?

18 gadi kopā ar SAIMI tas ir lepnums par milzīgo atdevi un godīgumu, ar kādu tiek kopta latviešu tautas deja, tā ir kopābūšana mēģinājumos, koncertos, ceļojumos, ballītēs, priekos un bēdās, tā ir savstarpēja bagātināšanās ar lieliskiem un talantīgiem cilvēkiem. Tas viss kopā rada šo “saimes un laimes” sajūtu.

Ko 16-gadīgā Daugavpils “SAIME” vēlas teikt 18-gadīgajai Garkalnes “SAIMEI”?

Mums ir sajūta, ka atkal esam satikušies ar saviem pašiem tuvākajiem ģimenes draugiem. Plostu braucienā pa Daugavas lokiem nodibinātā draudzība ir kļuvusi jo cieša. Kad “SAIME” svin jubilejas mēs vienmēr būsim klāt, jo šeit ir jaukas atkalsatikšanās, fantastiska kopābūšana un iespēja atkal iegūt jaunus draugus. Novēlam saglabāt dejas sparu, dejotprieku un sirds siltumu. Sagaidīt savu 25. jubileju, atceroties, ka jāsvin arī pārējās, jo “SAIME” “SAIMI” vienmēr saprot. Uz tikšanos Daugavpilī jau pavisam drīz!

Ar “ZEPERIEM” mūs saista sena un skaista draudzība – vairāk kā 10 gadi. Esam vai ik gadu dejojuši Līgatnes Lustūzī, kā arī citos skaistos koncertos un koncertuzvedumos. Mums šodien pilngadības svētki. Ar kādām sajūtām esat ieradušies?

Mums pie jums ļoti patīk. Te vienmēr mīļi sagaida, ir tāda mājīga sajūta, kas raksturīga tieši “SAIMEI”. Tā kā mājas ballītē, kur visi viens otru pazīst, nav lieka stresa un uztraukumu, pozitīva gaisotne. Mēs gan esam drusku vecāki par jums, bet būtībā – vienaudži un tas vieno. Ģimenē parasti novēl – lai laba veselība un daudz naudas, deju draugiem – lai izdodas atrast un piesaistīt jaunus, ieinteresētus dejotājus, lai saliedēts kolektīvs, lai daudz skaistu deju, ko kopīgi izdejot!

“DAUGAVA” ir pārbaudīta vērtība. Kaut draudzība nav tik sena, tā ir pamatīga un stabila. Ar kādām domām jūs šodien braucāt pie mums?

Ar vislabākajām! Pie jums varam braukt kaut nakts laikā. Tikai pasauciet! Mums ir patiess prieks būt ar “SAIMI” kopā, jo jūs esat draudzīgi, deju mīloši, ar lielisku humora izjūtu. Tas katru tikšanās reizi, katru koncertu vai kopīgu ārzemju braucienu padara par īpašu notikumu. To apliecina arī fakts, ka izveidojušies personīgie kontakti jau sen pārsnieguši kolektīva robežas. Lai raits deju solis!

18 gadu laikā dejotāji ir nākuši un gājuši, nomainījušies sastāvi. Tomēr mūsu vidū ir vairāki, kuri kopā ar “SAIMI” ir visus šos gadus. Viena no tām Laila Baumane, kas ir arī šī vakara koncerta vadītāja.

Tu biji toreiz klāt, kad dibināja “SAIMI”. Esi dejojusi un organizējusi sadzīvi visus šos gadus. Kas ir tas, kas liek nākt dejot, kas rada prieku organizēt un piedalīties koncertos un citos kopīgajos pasākumos?

Manuprāt, galvenais jau ir tas, ka sezonas ir ļoti dažādas. Piepildītākas, interesantākas vai arī nedaudz vienmuļākas, Brīžiem jau ir grūti – dejas jāmācās, ir slinkums, vakarā negribas nekur braukt, tad rodas diskusijas par dalību kādā koncertā. Bet tad, kad ir šie “SAIMES” ikgadējie kopkoncerti, viss nogurums kā ar roku atņemts. Visi darbojas vienotā komandā, visi ir ieinteresēti. Galvenais – tas ir patiesi, no sirds. Man gribētos šos koncertus salīdzināt ar lielu, garšīgu konfekti, kuru visi kāro nogaršot. Un novēlējums – lai neapsīkst idejas, radošais gars un mūžīgais dejotprieks, kas vienreiz sezonā izpaužas visspožāk!

Ik gadu “SAIMES” sastāvs nedaudz pamainās. Kāds aiziet, kāds uzsāk savas dejotāja gaitas. Šogad mums pievienojušies divi dejotāji ar ļoti atšķirīgu līdzšinējo pieredzi. Kristīnei TDA “LIESMA” skola un pieredze, bet Artūram dzīves “pirmie skatuves dēļi”.

Jums abiem šodien pirmais koncerts kopā ar “SAIMI”. Kādas ir sajūtas, ienākot ansamblī? Kāpēc esat tieši šeit?

Kristīne – Mana jaunība saistās ar daudziem šī ansambļa dejotājiem. Tās ir skaistas atmiņas. Gribējās atkal dejot un būt kopā. Un kad tad, ja ne tagad? “SAIMEI” novēlu daudz skaistu deju, interesantu pasākumu un koncertu. Un, lai arī turpmāk būtu tikpat ģimeniski draudzīgs un sirsnīgs kolektīvs, kurā var aizmirst ikdienu, gūt pozitīvas emocijas un uzlādēt enerģiju. Dejot ar ”SAIMI”, tā ir laime!

Artūrs – nokļūšanu “SAIMĒ” gribas saukt par “likteņa pirkstu”. Biju nodomājis pamēģināt, kā tas ir dejot un atnācu uz mēģinājumu Berģu kultūras namā. Un tur sastapos ar “SAIMI”. Aizrāva darbīgā un radošā atmosfēra, uzreiz bija jādejo, jāmācās dejas, jāiekļaujas sadzīvē. Un tas viss notika tik dabiski un pašsaprotami. Paldies vadītājai Baibai par uzticēšanos! Pirms koncerta, protams, ir uztraukums, jo kā dejotājs kāpju uz skatuves pirmo reizi. Bet ir labi. Ir pareizais satraukuma līmenis. Novēlu “SAIMEI” saglabāt savu stilu un dejot vēl ilgi!

Pilngadības koncerts nodejots. Priekšā jauna sezona, jauni izaicinājumi. “SAIME” turpina dejot, jo kas gan vislabāk paceļ pāri ikdienībai, kas liek mums acumirklī apzināties savu iekšējo prieku, ja ne deja!

Vita Vilka,
“SAIMES” dejotāja visus 18 gadus

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

VAKANCES

"Čiekuriņš" meklē darbiniekus
Berģu skola aicina darbā

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Santehnikas pakalpojumi

Agris

Zāles pļaušana

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet