Garkalne GARKALNE.LV

“Viena dziesma, viena deja… viena tauta!”

Piektdiena, 2019. gada 19. jūlijs
    

No 4. līdz 7. jūlijam Kanādas pilsētā Toronto notika 15. Latviešu dziesmu un deju svētki Kanādā. Tajā piedalījās arī mūsu novada vidējās paaudzes deju kolektīvs “Greizie rati” ar vadītājiem Ilzi Mažāni un Ingusu Ladigu. Kopā svētkos piedalījās ap 1000 dziedātāju un 1000 dejotāju, pārstāvot 24 korus un 37 deju kolektīvus no visas pasaules, tajā skaitā no Latvijas piedalījās 12 kori un 12 deju kolektīvi.

Kolektīvs “Greizie rati” vēl pirms svētku atklāšanas tika uzaicināts kā vienīgā deju kopa piedalīties Jāņu svinēšanas pasākumā Kanādas latviešu nometnē Sidrabenē, kur koncerta ietvaros ar dejām iepriecināja tur sabraukušos Jāņu svinētājus.

Mūsu dejotāju sniegums tika novērtēts un viņiem tika uzticēts ar deju atklāt oficiālo Dziesmu un deju svētku atklāšanas ceremoniju, kurā klāt bija arī Latvijas un Kanādas ārlietu ministri, kā arī ārzemju latviešu biedrību un organizāciju vadītāji. Jāatzīmē, ka arī šajā pasākumā “Greizie rati” bija vienīgais deju kolektīvs, kam tika uzticēta šī godpilnā loma.

Svētku ietvaros notika deju jaunrades skate, kur kolektīvs “Greizie rati” uzstājās ar savu vadītāju I. Mažānes un I. Ladigas jaunajām dejām, attiecīgi savā grupā iegūstot pirmo un otro vietu.

Dziesmu un deju svētku izskaņā notika deju lielkoncerts, kurā “Greizie rati” kopā ar lieliem un maziem dejotājiem ar dejām priecēja tur sanākušos skatītājus.

Novēlu kolektīvam “Greizie rati” raitu dejas soli un iegūtās pozitīvās emocijas pārvērst kārtīgā motivācijas devā turpmākajā radošajā izaugsmē!

Kolektīva dalībnieku emocijas un stāstus par dalību 15. Latviešu dziesmu un deju svētkos Kanādā lasiet nākamajā avīzē “Garkalnes vēstis”.

Materiālu sagatavoja
Guntars Kniksts,
Garkalnes novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks

Visas ziņas

ŠODIEN

Ceturtdiena, 12. decembris
Pasākums bērniem ar vecākiem "Ziemassvētku virpulis"

DRĪZUMĀ

Svētdiena, 15. decembris
Koncertstāsts “Reiz Ziemassvētkos”

Ceturtdiena, 19. decembris
Dejo Latvijas Nacionālā baleta solisti

Sestdiena, 21. decembris
Ziemassvētku eglīte Garkalnes novada bērniem

Sestdiena, 4. janvāris
Labdarības koncerts "Ziemas stāsts"

VAKANCES

PII "Čiekuriņš" aicina darbā
PII "Skudriņas" aicina darbā
Meklē sētnieku/-ci Upesciemā

DISKUSIJA PAR REFORMU

Diskusija par ATR

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

DinoZoo t/c "Apelsīns" aicina veterināro konsultantu

DinoZoo t/c "Apelsīns" aicina pārdevēju

Pārdodu malku!

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet