Garkalne GARKALNE.LV

Par Langstiņu ezeru un zilaļģēm

Ceturtdiena, 2019. gada 18. jūlijs
    

Pēc Garkalnes novada domes pieprasījuma Veselības inspekcijas higiēnas ārsts 9. jūlijā apsekoja Langstiņu ezera piekrasti un uzņēma virkni ezera krasta fotoattēlu pie Dainu un Zariņu ielas krustojuma. Šo fotoattēlu analīze neliecina par zilaļģu masveida savairošanos un ūdens ezerā ir dzidrs. Ir konstatētas zilaļģu pēdas – neliela plēve virs ūdens virsmas, bet parasti zilaļģes nelielā daudzumā ar vēja palīdzību tiek saskalotas ezeru piekrastes līcīšos.

Zilaļģes ir dabiski dabas ūdenī dzīvojoši organismi, jo īpaši stāvošos ūdeņos, pie kādiem pieder arī ezeri, bet veselība var tikt apdraudēta tikai šo organismu masveida savairošanās gadījumā. Tad tās klāj biezā slāni lielu ezera daļu, t. sk. arī peldēšanās vietā, ūdens nereti ir nepatīkami duļķains un klāts ar izteiktu zilganzaļu plēvi. Šobrīd nav pamata aizliegt peldēšanos, ja vietās, kur peldas, nav minēto pazīmju.

Langstiņu ezers nav oficiālo peldvietu sarakstā, tāpēc Veselības inspekcija tā stāvokli neuzrauga, ierobežotas ir arī inspekcijas iespējas šādas vietas apsekot klātienē, saņemot signālus no iedzīvotājiem. Praktiski tas ir iespējams tikai atsevišķos gadījumos. Tomēr inspekcija izvērtē saņemto vizuālo informāciju arī no iedzīvotājiem un nepieciešamības gadījumā savā tīmekļvietnē brīdina, ja arī kādā neoficiālā peldvietā ir pamats domāt, ka veselība var tikt apdraudēta.

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Tulkošanas birojs/Tulkošanas pakalpojumi

Aizkari, žalūzijas

Apkures katli no 340eur

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Sīkdatņu privātuma politika • Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet