Garkalne GARKALNE.LV

Par Garkalnes novada pašvaldības budžetu 2019. gadam

Ceturtdiena, 2019. gada 16. maijs
    

Garkalnes novada domes 2019. gada 26. marta sēdē, nesagaidot Valsts budžeta apstiprināšanu 2019. gadam, 14 deputātiem balsojot “PAR”, tika apstiprināti saistošie noteikumi Nr. 37 “Par Garkalnes novada pašvaldības budžetu 2019. gadam”.

Pamatbudžeta ieņēmumi šajā gadā ir plānoti 14 252 458 EUR apmērā un izdevumi 13 735 448 EUR apmērā. Arī šogad ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa ir plānoti lielāki par 5% kā iepriekšējā gadā.

Diemžēl iemaksas Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā ar katru gadu pieaug un plānotas 3 500 766 EUR.

Savukārt speciālā budžeta ieņēmumi ir plānoti 488 281 EUR apmērā un izdevumi tādā pašā apmērā 488 281 EUR.

Galvenā prioritāte šajā gadā, kā arī iepriekšējos būs izglītība. Šī gada budžetā izglītībai ir ieplānoti 4.66 miljoni EUR. Šajā summā ir iekļauts finansējums abām skolām, jaunizveidotajām PII iestādēm, līdzfinansējums privātiem bērnudārziem un finansējums citām pašvaldībām par novadā deklarētiem bērniem.

Šī gada budžetā iekļautie galvenie uzdevumi ir:
- Pabeigt jaunās Berģu mūzikas un mākslas skolas būvniecību.
- Rekonstruēt vecās BMMP ēku.
- Pilnveidot apgaismojuma tīklu Garkalnes novadā.
- Centralizētā ūdens apgādes tīkla tālāka izbūve.
- Ceļu seguma uzlabošanas un atjaunošanas darbi visā novadā.

Sociālo pabalstu summa paredzēta par 30000 EUR lielāka kā 2018. gadā, sniedzot palīdzīgu roku grūtībās nonākušajiem novada iedzīvotājiem.

Galvenie Sociālā dienesta uzdevumi 2019. gadam:
- Turpināt asistenta pakalpojuma nodrošināšanu Garkalnes novadā.
- Atbalstīt ģimenes ar bērniem, nodrošinot bezmaksas ēdināšanu obligātā izglītības vecuma bērniem.
- Sniegt atbalstu pensionāriem un politiski represētām personām sabiedriskā transporta izdevumu kompensēšanai un paplašināt atvieglojumu saņēmēju loku ar 3. grupas nestrādājošiem invalīdiem un daudzbērnu ģimeņu vecākiem, paredzot atvieglojumu vienam no trūcīgas vai maznodrošinātas daudzbērnu ģimenes vecākiem;
- Saglabāt paaugstinātu garantēto ienākumu līmeni pensionāriem un personām ar invaliditāti, pirmspensijas vecuma personām, kuras zaudē darbu, kā arī mātēm, kuras kopj bērnu vecumā no 1,5 līdz 3 gadiem;
- Plānot atbalstu ģimenēm, kuras ir adoptējušas bērnu;
- Turpināt sadarbību ar citām pašvaldībām ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojuma nodrošināšanai (sadarbība ar Cēsu pilsētu, Tukuma novadu, Saulkrastu novadu, Inčukalna novadu. Pašvaldība pērk pakalpojumu 15 novada iedzīvotājiem);
- nodrošināt konsultatīvu atbalstu pašvaldības sociālā dienesta sociālā darba speciālistiem (supervīzijas) saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 9. panta sesto daļu.

Varam būt pateicīgi Domes deputātiem, kuri atbalsta mūsu novada sportistus, dejotājus, dziedātājus, dažādās vecuma grupās, bet īpaši bērnus, jauniešus un seniorus.

Kultūras centrs “Berģi” ieplānojis priecēt iedzīvotājus ar dažāda veida pasākumiem visiem vecumiem, tādēļ lūdzam aktīvi sekot informācijai mūsu mājaslapā www.garkalne.lv.

Izsaku pateicību visiem Garkalnes novada iedzīvotājiem par aktīvu līdzdalību novada dzīvē, izsakot viedokli, priekšlikumus novada attīstībai, Domes priekšsēdētājam Mārtiņam Gunāram Bauzem-Krastiņam un 13 novada deputātiem par budžeta apstiprināšanu un visiem kolēģiem par sadarbību! Diemžēl, arī šajā gadā par šo uz attīstību vērsto budžetu nebalsoja tikai viena deputāte – Inese Andersone (Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”).

Finanšu direktore Ilesa Abarri

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

VAKANCES

Pirmsskolas skolotāja palīgs
Speciālais pedagogs/logopēds
Logopēds

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Pērku grāmatas

TĒRAUDA APKURES KATLI 385eur.

Pirotehnika

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet