Garkalne GARKALNE.LV

Īsumā par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Pirmdiena, 2019. gada 25. marts
    

Vēsturiski Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir viszemākā iedzīvotāju aktivitāte. Es gribu ticēt, ka šogad gan pieteikto deputātu kandidātu personības, gan jauninājumi vēlēšanu norisē šo tendenci mainīs. Garkalnes novada Vēlēšanu komisija aicina visus balsstiesīgos iedzīvotājus piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās! Lai informētu par vēlēšanu norisi un svarīgām izmaiņām Garkalnes novadā, esam sagatavojuši īsu kopsavilkumu.

• Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.
• Garkalnes novadā ir izveidoti divi vēlēšanu iecirkņi:
781. iecirknis “Garkalnes novada dome”, Kultūras centrā “Berģi”, Brīvības gatve 455, Rīga, LV-1024
963. iecirknis “Garkalnes dienas centrs”, Vidzemes šoseja 1D, Garkalne, Garkalnes novads, LV-2137

Pievērsiet uzmanību, ka ir mainīta Garkalnes novada 963. iecirkņa atrašanās vieta!
Iecirkņu atrašanās vietas kartē var redzēt www.cvk.lv sadaļā Vēlēšanu iecirkņi.
• Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto Vēlētāju reģistru, un katrs Latvijas vēlētājs ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai.
• No 2019. gada 16. marta līdz 7. maijam iecirkni iespējams mainīt uz jebkuru citu iecirkni Latvijā vai ārzemēs. Reģistrēties balsošanai citā iecirknī var elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu, kas pieejams www.pmlp.gov.lv un www.cvk.lv, vai iesniedzot iesniegumu jebkurā dzīvesvietas deklarēšanas iestādē vai ārzemēs – Latvijas Republikas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās.
• Vēlēšanu dienā 25. maijā vēlēšanu iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.
• Nedēļā pirms vēlēšanām Garkalnes novada iecirkņi strādās informatīvā režīmā, kā arī tiks nodrošināta iespēja nobalsot iepriekš (trešdien, ceturtdien un piektdien). Pirms vēlēšanu dienas vēlēšanu iecirkņos var iepazīties ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un balsošanas kārtību. Iecirkņu darba laiks:
Pirmdien, 20. maijā: no plkst. 17.00 - 20.00
Otrdien, 21. maijā: no plkst. 9.00 - 12.00
Trešdien, 22. maijā: no plkst. 17.00 - 20.00 – var nobalsot iepriekš!
Ceturtdien, 23. maijā: no plkst. 9.00 - 12.00 – var nobalsot iepriekš!
Piektdien, 24. maijā: no plkst. 10.00 - 20.00 – var nobalsot iepriekš!
• Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties balsošanas telpās, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, drīkst pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošana atrašanās vietā jāpiesaka no 2019. gada 20. maija līdz 25. maija (plkst. 12:00) vēlētājam piesaistītajā vēlēšanu iecirknī. Ja persona faktiski atrodas cita iecirkņa teritorijā, sākumā (līdz 07.05.2019.) ir jānomaina iecirknis! Iesniegumu drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona – rads, draugs, pastnieks, sociālās aprūpes darbinieks vai kaimiņš.
• Vēlētāja uzticības persona iesniegumu ar vēlētāja lūgumu organizēt balsošanu mājās var uzrakstīt arī iecirknī. Šajā gadījumā iesniegumā papildus norāda arī vēlētāja uzticības personas vārdu un uzvārdu.
• Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība (identifikācijas karte). Papildus apliecības, kā tas bija Saeimas vēlēšanās, NAV jāsaņem!
• Sīkāka informācija tiem, kas Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, pieejama www.cvk.lv. Pievērsiet uzmanību, ka dalībai vēlēšanās ārvalstīs Jums ir obligāti jāreģistrējas!
• Jau šobrīd darbojas CVK informatīvais tālrunis – CVK uzziņu tālruņa numurs ir 67049999 un darba laiks – darba dienās no pulksten 8.00 līdz 20.00.
• Ar Garkalnes novada vēlēšanu komisiju Jūs varat sazināties, rakstot uz e-pastu vk@garkalne.lv.

Uz tikšanos iecirknī,
Santa Bubindusa,
Garkalnes novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

Visas ziņas

VAKANCES

PII vadītāja vietnieks
Skolotāja palīgs
"Čiekuriņš" meklē darbiniekus
Berģu skola aicina darbā

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Ādažu Čipsi

Valdis

KERAMISKIE DŪMVADI 38eur/m.

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet