Sofijas Ziemeles dubultpanākumi
 Piektdiena, 2017. gada 16. jūnijs • 1034
    


Noslēdzies radošo darbu un zīmējumu konkurss „Sibīrijas bērni 1941/1949 – Trimdas bērni 1944” Latvijas vēsture Latvijas simtgadei, ko organizēja komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds „Sibīrijas bērni”. Ar šo konkursu organizatori velējās skolēnos rosināt interesi par Latvijas vēsturi, par 1941. gada 14. jūniju deportāciju, kuras rezultātā cieta 15425 Latvijas iedzīvotāji, par 1949. gada deportāciju, kad uz Sibīriju tika aizvesti vairāk kā 42000 cilvēku, par 1944.gadu, kad atkārtotas deportācijas draudu un frontes tuvošanās iespaidā vairāk kā 200 000 Latvijas pilsoņu devās bēgļu gaitās uz rietumiem. Konkursa organizatori vēlējušies mudināt izzināt mūsu valsts un savas ģimenes vēsturi stiprināt skolēnos patriotisma un piederības sajūtu Latvijai.

Konkursā piedalījies ievērojams skaits dalībnieku no visas Latvijas, bet vislielākais prieks ir par Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 5.a klases skolnieci Sofiju Ziemeli, kura vienīgā no visas skolas atsaucās skolotājas Ievas Križevicas aicinājumam piedalīties konkursā, kuras tēma nebūt nav viegla, turklāt Sofijai vēl nav bijušas vēstures stundas, tādēļ nācās patstāvīgi izzināt Latvijas vēstures traģiskās lappuses. Sofija izrādīja interesi gan rakstot un sacerot dzejoli, ko īpaši noformēja uz koka dēlīša, gan arī uzgleznojot divus A3 darbus zīmējumu konkursam.


Apsveicam Sofiju Ziemeli ar Kaspara Pūces speciālbalvas iegūšanu par sacerēto dzejoli, kā arī ar zīmējumu konkursa vidējā grupā (11-14 g.v.) iegūto 1. vietu, līdz ar to godam nopelnītiem 50 EUR un atzinības rakstiem. Sofija un viņas mamma bija aicinātas 14. jūnijā uz prezidenta pili. Ar dalību konkursā Sofija arī skolai nopelnījusi balvu – grāmatu „Sibīrijas bērni”, ko organizatori sola izsūtīt uz skolu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī atklāja fonda “Sibīrijas bērni” rīkoto konferenci “1941. gada 14. jūnija piemiņai”, kurā piedalījās arī Sofija. Vairāk lasīt šeit.

Vairāk par konkursu un tā rezultātiem vairāk skatīt šeit.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Ieva Križevica

Garkalnes Ziņas

Uz sākumu
Kontakti
Pasākumu plāns
Teritorijas plānojums
Būvvalde
Domes lēmumi
Saistošie dokumenti
Publiskie iepirkumi
Iesniegumi un veidlapas
Garkalnes Novada Vēstis
Foto galerija
Garkalnes Televīzija
Sludinājumi

eparaksts

Drīzumā

Ceturtdiena, 13. decembris
Manam draugam miedziņš nenāk – Ziemassvētki klāt!
Sestdiena, 15. decembris
Ziemassvētku jampadracis Garkalnes novada senioriem
Svētdiena, 16. decembris
Ziemassvētku eglīte Garkalnes novada bērniem

youtube facebook twitter

Garkalnes Novada Vēstis
Garkalnes Ziņas
Garkalnes Televīzija
Vulfas kundze
Juglas patversme
knab
nva
Brīvprātīgo darbs
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts