Korim "Pa Saulei" uzvara koru konkursā Māsmehelenā
 Trešdiena, 2015. gada 7. oktobris • 1722
    


Garkalnes novada jauktais koris “Pa Saulei” ar uzvaru folkloras kategorijā un skatītāju simpātiju balvu šonedēļ atgriezies no Beļģijas, kur pārstāvēja Latviju starptautiskajā koru konkursā – 13th International Choir Contest of Flanders-Masmechelen.

“Esmu lepns par kora sasniegumiem! Šis noteikti nebija viegls konkurss, bet sasniegtie rezultāti apliecina to, ka mums tas ir pa spēkam! Tieši tas, ka šajā konkursā kori tika rūpīgi atlasīti, liecina par to, ka šis bija augsta līmeņa konkurss, kurā bija iespējams piedalīties un mēroties spēkiem tikai pašiem labākajiem koriem!” par konkursu stāsta viens no kora diriģentiem Jānis Ozols.

Šis koru konkurss Beļģijas pilsētā Māsmehelenā notiek ik pēc 2 gadiem, pulcējot labākos jauktos, vīriešu un sieviešu korus no Eiropas un Āzijas. Konkursa dalībnieki tiek izvēlēti pēc stingriem kritērijiem, izvērtējot koru iepriekšējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru, balstoties uz iesniegtajiem koru audio un video ierakstiem.

Visi jauktie kori konkursa pirmajā dienā izpildīja vienu obligāto skaņdarbu, kura autors bija beļģu komponists Pēters Pītersa (Peter Pieters), kā arī “Pa Saulei” izpildīja skaņdarbus no Pētera Vaska, Tomasa Morleja (Thomas Morley) un Džozefa Reinbergera (Josef Rheinberger) daiļrades.

Savukārt otrajā dienā folkloras kategorija tika atklāta ar latviešu tautasdziesmu “Tumša nakte, zaļa zāle”, kas pēc konkursa prasībām tika izpildīta unisonā a capella, bet kā otrais skaņdarbs, tika izpildīta visiem zināmā un iemīļotā latviešu dziesma “Es nenācu šai vietā”, šoreiz Andra Sējāna apdarē.

Jauktajam korim “Pa Saulei” ir paveicies ar to, ka to par savu kori sauc ne tikai Jānis Ozols, bet arī diriģentes Marta Ozola un Margarita Dudčaka. “Noejot no skatuves dēļiem bija redzams gandarījums un prieks par padarīto ikviena dziedātāja acīs. Mēs izdarījām labāko, ko spējām un tikām attiecīgi novērtēti. Prieks, ka spējām žūrijai atklāt savu mīlestību pret latviešu tautas dziesmām un latviešu tautas tradīcijām kopumā, kā arī ir liels prieks par to, ka tikām novērtēti no klausītāju puses, jo kas gan mēs būtu par kori bez saviem klausītājiem un atbalstītājiem. Prieks, ka esam uzsākuši jaunu kora attīstības posmu un noteikti negrasāmies tajā apstāties!” ar lepnumu stāsta kora diriģente Marta Ozola.

Koris „Pa Saulei” dibināts 2009. gada 11. augustā, tā diriģentes Martas Ozolas vadībā un 6 gadu pastāvēšanas laikā ieguvis vietēja un starptautiska mēroga atzinības, izcīnot vairākas Zelta godalgas koru konkursos Latvijā, Itālijā, Nīderlandē, Spānijā, Polijā, Vācijā un tagad arī uzvaru folkloras kategorijā Beļģijā.

Kora “Pa Saulei” prezidente Evita Vītoliņa

Garkalnes Ziņas

Uz sākumu
Kontakti
Pasākumu plāns
Teritorijas plānojums
Būvvalde
Domes lēmumi
Saistošie dokumenti
Publiskie iepirkumi
Iesniegumi un veidlapas
Garkalnes Novada Vēstis
Foto galerija
Garkalnes Televīzija
Sludinājumi

eparaksts

Drīzumā

Piektdiena, 27. aprīlis
Ropažu un Garkalnes pārnovadu uzņēmēju diena “GaRo_ZA”
Piektdiena, 27. aprīlis
Izrāde "Viņš ir pliks"
Ceturtdiena, 3. maijs
Koncertprogramma "Mūsu gadsimta soļi"

youtube facebook twitter

Garkalnes Novada Vēstis
Garkalnes Ziņas
Garkalnes Televīzija
Vulfas kundze
Juglas patversme
knab
nva
Brīvprātīgo darbs
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts