Cits datums:

2018-10-28

Koncerts "Baha atbalss"

Svētdiena, 2018. gada 28. oktobris
Baltezera baznīcā plkst. 17:00

28. oktobrī Baltezera baznīcā norisināsies Rīgas projektu kora koncerts, kam dots nosaukums "Baha atbalss". Johans Sebastians Bahs ir viens no klasiskās mūzikas pamatlicējiem. Viņa radītās oriģinālās idejas un metodes vismaz trīs gadsimtus dominēja klasiskajā mūzikā. Arī Rīgas projektu koris ir tā pirmsākumos, tādēļ mūsu pirmā satikšanās ar klausītājiem notiks, atgriežoties pie klasiskās mūzikas pamatiem - izpildīsim mūziku, kas radīta, iedvesmojoties no J. S. Baha. Aptuveni stundu garajā koncertā atklāsim tekstus, skaņas un krāsas, kas turpina atbalsot Baha nozīmīgo devumu turpmākajos gadsimtos.

Programmas nozīmīgākie skaņdarbi ir krāšņā Jozefa Reinbergera Mesa Mi bemol mažorā dubultkorim, kā arī emocionālā Johannesa Brāmsa motete Warum ist das licht gegeben. Tāpat koncertā tiks izpildītas arī klasiskas Fēliksa Mendelsona un Antona Bruknera motetes, un mazāk zināmi Norvēģu komponista Knuta Nīsteta un Austrijas romantiskās mūzikas autora Heinriha fon Hercogenberga skaņdarbi.

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, kura mērķis ir izpildīt gan pilnīgi jaunu, gan arī Latvijā līdz šim retāk izskanējušu repertuāru trīs intriģējošās koncertprogrammās. Kori 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms trīs gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā līmeņa, pārcēlās uz dzīvi šeit. RPK pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums kvalitatīvi izpildīt dažādu laiku un stilistikas mūziku, tiekoties sešas nedēļas katra projekta ietvaros. Kora sastāvā ir vairāki Latvijas kormūzikā pieredzējuši dziedātāji, kas prasmes izkopuši Rīgas labākajos amatierkoros, kā arī talantīgi jaunie dziedātāji ar vēlmi paplašināt zināšanas kora mūzikā.


Drīzumā

Ceturtdiena, 24. janvāris
Koncerts "Izdejosim savu prieku"

Sestdiena, 26. janvāris
Koncerts "Atmiņas dzimšanas dienā"

Sestdiena, 16. februāris
Koncerts "Ar mīlestību par mīlestību"

Svētdiena, 17. februāris
Izrāde bērniem "Noslēpumu sala"

Pasākumu plāns

plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts