Garkalne GARKALNE.LV

GARKALNES NOVADA JAUNATNES TELPA

Aktualitātes
Jaunatnes telpā plāno
Foto galerija
EURODESK/ERASMUS+
Izglītība
Brīvprātīgais darbs
Jaunatnes ziņu arhīvs
Kur zvanīt ārkartas situācijās
Noderīgas interneta adreses


Garkalnes novada jaunatnes politikas attīstības stratēģija 2018-2023
Papildraksts


 
 

Pasākums „Darbnīcas jauniešiem”

AKTUALITĀTES

Rosina jauniešus rīkot Ideju talkas

Gatavojoties 11. Lielajai Talkai, aizsākta tiek jauna aktivitāte, rosinot īpaši jauniešus sanākt kopā Ideju talkās, lai pieteiktu sabiedrībai savus radošos un drosmīgos risinājumus apkārtējās vides uzlabošanai ilgtermiņā. Lielā Talka, otrajā desmitgadē, arvien vairāk rosinās dažādas sabiedrības grupas domāt un rīkoties, lai kopīgiem spēkiem varētu dzīvot veselīgā un pārtikušā vidē.

“Ir skaidrs, ka tikai atkritumu vākšana nav vienīgais atrisinājums pasaules ekoloģiskajai krīzei, ir vajadzīgs visu līmeņu plašs skatījums par jauniem ekonomikas modeļiem, vides izglītību, ilgtspējības risinājumiem. Arī caur Lielo Talku arvien plašāk raudzīsimies uz vides veselības jautājumiem, rādot piemēru daudzām pasaules valstīm par to, kas ir patiess izdevīgums un ieguvums, domājot par Latvijas izaugsmi un mūsu nākamajām paaudzēm,” saka Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme. Lasīt vēl...

"Eko Ziemeļos" viktorīna jauniešiem


Te ir iespēja Mālpils, Ropažu, Garkalnes, Krimuldas, Siguldas, Inčukalna un Ķekavas novadu jauniešiem. Esi vecumā no 15-20 gadiem, vari komunicēt angliski, atbalsti zaļās idejas un pieļauj, ka dienās vari būt uzņēmējs? Izaicini sevi, piedalies viktorīnā un iespējams, tieši Tu dosies uz vasaras nometnēm Somijā un Polijā. Reģistrējies līdz 15. martam šeit.

“Eko Ziemeļos” – projekts uzņēmīgiem jauniešiem un zaļām idejām

“Eko Ziemeļos” – projekts uzņēmīgiem jauniešiem un zaļām idejām

2019. gads sācies ar pozitīviem jaunumiem aktīvajiem pierīgas novadu jauniešiem. Lauku atbalsta dienests apstiprinājis ELFLA Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” sadarbības projektu “Eko Ziemeļos/Eco North”, Projekta nr. 18-00-A019.333-000018. Publiskais finansējums 75 382.23 EUR.

Projektu īsteno biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar partnerību “Daugavkrasts” un Rīgas rajona lauku attīstības biedrību (RRLAB). Projekta starptautiskie partneri ir vietējās rīcības grupas no 4 dalībvalstīm: Somijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas.

Laikā no 2019. gada janvāra līdz 2020. gada septembrim tiks organizēti pieredzes apmaiņas braucieni, semināri un meistarklases, ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības prasmju apgūšanu jauniešu vidū, tai skaitā iepazīstinot ar labo praksi - “zaļās” uzņēmējdarbības pieredzi un metodēm partneru teritorijās.

Projekta mērķa grupa: Jaunieši no projekta partneru teritorijām vecumā no 15- 20 gadiem, kuriem ir angļu valodas prasmes, kā arī interese par nepieciešamajām prasmēm, kā nākotnē veidot videi draudzīgu un inovatīvu uzņēmējdarbību. Lasīt vēl...

Pieredze no jauniešiem Dagdā

Sakarā ar jauniešu iniciatīvu sadarboties ar citas pašvaldības jauniešiem jeb kādu no Latvijas pašvaldību jauniešu centriem, šā gada 27. oktobrī divpadsmit Garkalnes jaunieši devās uz diviem Dagdas pašvaldības jauniešu centriem pie Dagdas jauniešu centru jauniešiem un darbiniekiem pieredzes apmaiņā. Dagdā ir ļoti aktīvi un uzņēmīgi jaunieši, gudri un radoši, paši organizēja un koordinēja mūsu novada jauniešu uzņemšanu ar centru darbinieku līdzdalību.

Tika iepazītas Dagdas Jauniešu centru telpas un dzīve tajās. Tur savstarpēji jaunietis jaunietim sniedz zināšanas, sadarbību un pavada brīvo laiku. Pieredzes ziņā Garkalnes pašvaldības jaunieši apzināja kā jaunietis var iesaistīties Jauniešu biedrībā, un gūt no tā vietējā līmenī iespējas un zināšanas sevis pilnveidošanai.

Jaunieši savā starpā varēja iepazīties un apmainīties ar kontaktiem. Visi kopā interesanti pavadījām laiku. Radās idejas par turpmākās sadarbības veidiem un idejām.

Bija iespējams braukt gar Baltkrievijas robežu un baudīt apkārtnes skaisto dabu. Visu jauniešu vārdā vēlētos izteikt lielu paldies Podjavas ģimenei, Sporta atrakcijas parka “Starp debesīm un zemi” vadītājiem par uzņemšanu un sportiski brīvā laika pavadīšanu Krāslavas novadā. Ierodoties Sporta atrakcijas parkā, neskatoties uz mitrumu, mums bija iespēja veikt trases posmu, kurš sastāvēja no vairākiem posmiem. Kad trase tika veikta, parka saimniece piedāvāja mums zupu un sava ābeļdārza ābolus, par ko mēs esam viņai ļoti pateicīgi.

Satikām turpat uz vietas parkā dažus vietējos Krāslavas jauniešus-aktīvistus. Pēc sarunas ar jauniešiem devāmies tālāk apskatīt pilsētas kultūras objektus – Krāslavas Svēta Ludviga Romas katoļu baznīcu un Plāteru pili.

Apmeklējuši Plātera pili un tā parku, no kura paveras skaists skats uz Daugavas lokiem, baznīcā mūs sagaidīja tās pārstāvis, kas īsumā pastāstīja par dievnama vēsturi.

Braucienu sanāca plānot tieši šādi, jo daudz laika aizņēma ceļš. Bet tas nekas, jo mūs veda Gunārs Bērtulsons, kurš ar savu humora izjūtu un sapratni mūs jauki aizveda un atveda atpakaļ mājās. Kā arī mēs nebraucām vieni, jo mūs ceļā pieskatīja mūsu jauniešu centra vadītāja Agnese Apse, bez kuras iesaistes nebūtu noorganizēts šis brauciens.

Garkalnes novada jaunieši un Agnese Apse


Jaunatnes ziņu arhīvs

JAUNIEŠU GARANTIJAS PASĀKUMI

Jauniešu garantijas pasākumu mērķis ir sekmēt jauniešu bezdarbnieku (turpmāk – jaunieši) pāreju uz nodarbinātību, jo īpaši īstenojot darba tirgus prasībām atbilstošu prasmju un iemaņu paaugstināšanas pasākumus un praktiskas pieredzes iegūšanu darbavietā. Lasīt vēl...


PAKALPOJUMI

E-pakalpojumi
Sociālais dienests
Jaunatnei
Garkalnes dienas centrs
Upesciema dienas centrs
Garkalnes bāriņtiesa
Dzimtsarakstu nodaļa

DRĪZUMĀ

Piektdiena, 22. marts
Filma "Tēvs nakts"

Pirmdiena, 25. marts
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Piektdiena, 29. marts
Pārnovadu uzņēmēju diena "GaRo_ZA"

Svētdiena, 31. marts
Garkalnes novada mazo dziedātāju konkurss "Garkalnes Cālis 2019"

Ceturtdiena, 4. aprīlis
Koncertprogramma "Viva La T(r)ubadūri"

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

SLUDINĀJUMI

Pārdod lina galdautus, vai pieņem pasūtījumus to izgatavošanā

Vēlies sakopt vai iekārtot savu pagalmu Garkalnē vai tās apkartnē, bet nezini kam to uzticēt?

AUGĻU KOKU vainagu veidošana, DĀRZNIEKA pakalpojumi

AFIŠAS

plakāts


plakāts
plakāts

Visas afišas